Ayurveda Pitta-Öl 250ml

cosiMed Ayurvédské masážní oleje

Ayurveda je nejstarším, zachovalým, známým medicínským systémem z něhož vychází například i čínská medicína. Konkrétně jde o 5000 let starý systém léčby s kořeny ve starověké Indii. Ayurveda v překladu znamená vědu o životě a dlouhověkosti - Ayus (život) a Veda (vědomost). Nejdůležitější je souznění s přírodou a život v souladu se svým metabolickým typem, na tomto principu Ayurveda funguje.

Tato starodávná léčebná metoda se nezabývá jen příznaky onemocnění, ale hledá jeho příčiny. Zabývá se rovnováhou a jejím udržením v těle. Nejde však pouze o léčbu jak by se mohlo na první pohled zdát, ale také o prevenci. Dle učení Ayurvedy je člověk složen z kombinace tří životních energií – Váty, Pitty a Kaphy, tato individuální kombinace tvoří právě onen metabolický typ důležitý pro určení postupu léčby.

V tomto duchu je navržena také naše řada Ayurvédkých masážních olejů cosiMed. Pro každý metabolický typ je určen jeden z olejů a olej s názvem Tridosha je určen pro všechny tři metabolické typy. Masáž masážním olejem dle učení Ayurvedy může mít blahodárné účinky jak na vaši fyzickou schránku, tak i na vaši psychickou pohodu.